Na přehled všech aktualit
Aktuality
Červen 2016

Jak rozumět symbolice na prádle

Uf, další složité téma pro boj se špinavým prádlem. Ušmudlaná trička, kalhoty i peřiny, třeste se, už víme jak na vás!
Pohodlně se usaďte a vezměte první kousek prádla do ruky. Samozřejmě si cedulky můžete pročíst dřív, než se prádlo ušpiní, čtení bude voňavější.
Symbolika-pradla-x
Začneme nejtěžším kouskem – prádlo označené tímto symbolem do našich praček nedávejte. Jedná se o textilii, která není vhodná pro praní ve vodě, mohla by se poškodit. Tu raději odneste do chemické čistírny.
Symbolika-pradla-rucni-praniSymbolika-pradla-teplomer
Na prádlo označené symbolem ruky ve vaničce zvolte program pro ruční praní se studenou vodou – na našich pračkách vanička bez teploty s teploměrem. Často se jedná např. o spodní prádlo z luxusních textilií. Takovéto prádlo perou naše pračky se zvláštní péčí, velmi jemně, ale přesto účinně.
Symbolika-pradla-30
Na prádlo s tímto symbolem zvolte program s obdobným symbolem na našich pračkách. Jedná se o praní jemného prádla s maximální teplotou 30°C.
Symbolika-pradla-40
Na tento symbol perte zejména barevné prádlo s teplotou do 40°C. Často se jedná o bavlněné prádlo, z polyesteru, smíšených vláken atp. Toto prádlo není vhodné prát na vyšší teplotu – často je s potiskem, výšivkou atp., kterým by vyšší teplota uškodila.
Symbolika-pradla-60b
Tento symbol vyžaduje program vhodný pro nemačkavé barevné prádlo, vhodné až do 60 °C. U nás vyperete jemné prádlo s nižším stupněm odstředění.
Symbolika-pradla-60a
A zde máme další symbol pro standardní barevné prádlo vhodné až do 60°C. Toto prádlo u nás vyperete s maximálním stupněm odstředění. Jedná se o prádlo vyrobené například z bavlny, polyesteru a smíšených vláken.
Symbolika-pradla-90
Ve Speed Queen používáme profesionální prací prostředek, aviváž a také dezinfekční přípravek na přírodní bázi vše s maximální účinností. Prádlo tak není nutné vyvářet. Pro tento symbol u nás zvolte program na 60°C.

Vidíte, je to jednoduché, naše pračky mluví řečí stejné symboliky, jako je na vašem prádle. A kdyby jste si přeci jen nevěděli rady, v počátečním období po otevření samoobslužné prádelny Speed Queen Pardubice bude k dispozici obsluha, která vám ochotně pomůže. Nebo nás kontaktujte.